Dodany: 2015-06-29 12:15:18

 

Historia pizzyNie każdy wie, że uwielbiana współcześnie pizza dostawa 24 h warszawa tak naprawdę wywodzi się ze starożytnej Grecji. Następnie to tradycyjne danie zostało rozpowszechnione we Włoszech i stamtąd zna je cały świat.

 

Warto również wspomnieć, że pierwotna pizza dostawa 24 h warszawa nie przypominała tej współczesnej – był to po prostu placek posmarowany oliwą. Dopiero potem zaczęto używać sosu pomidorowego do jej przygotowania i tak powstała tradycyjna pizza dostawa 24 h warszawa. Warto również dodać, że najbardziej popularna – czyli margherita została stworzona na cześć królowej Włoch Małgorzaty, a do jej przygotowania użyto pomidorów, sera mozarella oraz bazylii.

 

Pierwsze dania typu pizza przyrządzane były ciasta makaronowego, dopiero później zaczęto używać drożdży. Obecnie na całym świecie ludzie uwielbiają pyszną i sycącą pizzę, którą można w szybki sposób przygotować, a wystarczy po prostu użyć dobrych składników, nawet takich, które aktualnie znajdują się w naszej lodówce. Możemy przygotować również najprostszą wersję pizzy, która z pewnością zachwyci naszych gości..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Historia pizzy
Nick: